ибупрофен

Нико од нас није имун од бола - главобоља,заједнички, зубни, после операција и повреда ... Понекад се бол јавља у већини незгодно овом тренутку, покушавајући да поремети наше планове, што отежава рад на предстојеће заказаних састанака. Онда може доћи у помоћ ибупрофена таблета. Они се често преписују пацијентима са комплексном лечењу хирурга, трауме хирурга, нефролога, интерниста.

Нико од нас није имун од бола - главобоља,заједнички, зубни, после операција и повреда ... Понекад се бол јавља у већини незгодно овом тренутку, покушавајући да поремети наше планове, што отежава рад на предстојеће заказаних састанака, путовања, спортске перформансе. Онда може доћи у помоћ ибупрофена таблета. Они се често преписују пацијентима са комплексном лечењу хирурга, траумом хирурга, нефролога, гинеколози, интерниста, педијатара. Да, и спортски доктори га имају у свом арсеналу. Тренутно, постоје многи производи под другим именима бренд, који је активна супстанца ибупрофена. Стога, наш сајт је одлучио да елаборира о фармаколошко дејство лека, индикација, контраиндикација и могућим нежељеним ефектима.


ибупрофен

Чињенице из историје и опис лека

ибупрофен
Ибупрофен многи сматрају једном од највећих изначајна достигнућа модерне науке - фармакологије. Историја лека је почела у 1950. Затим је одобрено студије у Европи, чији циљ је потрага или стварање такозваног "супераспирина". То јест, то је био потребан лек који би био сличан ефекат на аспиринАли много боље подносе од поменутогзначи. А научници су успели, тако да је у 1969., у Енглеској је постао први који је користио Ибупрофен. И предак и предак Ибупрофен су салицилати - супстанца од биљака које имају против грознице и аналгетик ефекте, који су успешно користе у време Хипократ.

Дозни облик се појављује као округлих таблетаБиконвексан облик. Кернел има бело, а површина је прекривена са гранатом, која може бити у боји светло светло розе или розе. Активна супстанца, тј ибупрофен по таблети 200 мг. Композиција укључује ексципијенте: желатин, храна, кромпиров скроб, пшенично брашно, ваниле, пчелињи восак, магнезијум стеарат, колоидни силицијум диоксид, магнезијум-угљоводоник, повидон мале молекулске тежине, титанијум диоксид, сахарозу, азорубин бојом.

Ибупрофен је репрезентативни нестероидни антиинфламаторни лекови (скраћено као НСАИД). Ова фенилпропионску дериват киселине.

Сада овај лек, великисиноними, односно лекови чија активна супстанца је такође ибупрофен, пусти ове лекове, различитих произвођача, а цена коју имају знатно другачија.

Ево неких од синонима: Бруфеном, Бруфен, Бурана, Солпафлекс, МИГ 200 и МИГ 400 Перофен, Фаспик, дуго времена.

Шта акција има лек?

Ибупрофен (латински назив Ибупрофенум)Има аналгетичко (паин релиевер која је), анти-инфламаторно и антипиретичко дејство. Механизам дејства је повезан са инхибиције (блокирање) синтезе простагландина - једињења одговорних за осећај бола, ТОПЛОТНИ УДАР реакције и упале. Постоје докази да је лек повећава производњу ендогеног интерферона и има имуностимулаторни ефекат. Још једна чињеница - сада стручњаци истражују могућност коришћења лека за превенцију и контролу рака дебелог црева и Алцхајмерове болести.

indikacije

ибупрофен
Овде је листа болести и ситуацијама у којима употреба ибупрофена препоручује за симптоматске терапије:

  • лечење реуматоидног артритиса, полиартритис, остеоартритис, гихтични артритис и осталих зглобова, упала кичме;
  • главобоља различите етиологије (повезан са стресом, депресијом, стрес);
  • менструални бол;
  • мигрена, бол у мишићима, неуралгије;
  • грозница код прехлада и инфекција;
  • постоперативни зубобоље;
  • бол после повреда, укључујући и спортске порекла.

Како користити Ибупрофен?

Доза бира и именује доктора, узимајући у обзирприрода и узрок бола, као и старости и стања пацијента. За болове у зглобовима и упала деце после 12 година старости и одраслих именује 200 мг (једна таблета) 3 или 4 пута дневно. Да побољша ефекат се може узети 2 таблете, односно 400 мг три пута дневно. Затим поново смањити дозу. На лек брзо сисао и деловали, узимање прве дозе ујутро пре јела. Генерално, пожељно је да се лек после јела, да постоји мање нуспојава. Не би требало да траје дуже од 6 таблета дневно. Без консултација са лекаром не узима лек дуже од 5 дана.

Ако је ваше дете мање од 12 година, доза доктор бира, с обзиром на малу тежину пацијента.

Када се Ибупрофен контраиндикована?

Лекари не прописују лекове у следећим случајевима:

  • присуство пацијента са бронхијалном астмом;
  • погоршање улцеративни еродована и инфламаторних процеса у желуцу и цревима;
  • хемофилија и антикоагулација крв;
  • крварење у желуцу или цревима, интракранијалних крварења;
  • хеморагичне дијатеза;
  • инсуфицијенција јетре, и озбиљна оштећења бубрега, вишак калијум у организму;
  • у периоду након операције срца за коронарних артерија бајпаса;
  • у случају преосетљивости на конститутивних компоненте лека;
  • Идиосинкразија НСАИД, који се може манифестовати ринитис, Уртикарија или бронхоспазам;
  • трудноћа.

Будите опрезни лактације. Бабиес педијатри прописују ректалне супозиторије, суспензије или сирупи.

Нуспојаве

ибупрофен
Верује се да је лек боље толерише него аспирин, индометацин и диклофенак. Нежељени ефекти су мање уобичајена, али их ипак споменути:

  • смањен апетит. горушица. мучнина, Повраћање, пролив или затвор, ретко - на желуца слузнице улцерације и сродних крварења;
  • сува или бол у уста, улцерације десни;
  • свраб и осип по кожи, ангиоедем;
  • анафилактички шок;
  • грозница, знојење, алергијски ринитис, анемија;
  • кратак дах или бронхоконстрикције;
  • несаница, Вртоглавица, главобоља, раздражљивост, анксиозност и;
  • бука (звони) у ушима или губитак слуха;
  • тахикардија, понекад висок крвни притисак, срчана инсуфицијенција;
  • депресија, поспаност, конфузија, халуцинације;
  • Веома ретко - Доубле Висион или замагљен вид, суве очи, оток очних капака и коњунктиву;
  • промене у крви - агранулоцитоза, тромбоцитопенија, леукопенија.

Ако имате изнад феномен, морамо одбити да прихвати лекове и обавестити свог лекара.

дали лек интерагује са другим лековима?

Није препоручљиво користити узимајући ибупрофен и ацетилсалицилна киселина је више, као у овом случају, способност да се смањи киселина танка крви и спречавају тромбозе.

На пријем у исто време са антикоагуланси и тромболитика постоји ризик од крварења.

Ибупрофен појачава дејство инсулина и других лекова који снижавају индикатор нивоа глукозе у крви.

Постоји велики број лекова, заједничко коришћење са ибупрофен може довести до интоксикације и повећаних споредних ефеката.

Да ли предозирање могуће?

Да, ако се лек конзумира на погрешномдозе, може се појавити следећи симптоми који указују на дозу су мучнина, повраћање, у пратњи бол у стомаку, поспаност, тинитус, срчане аритмије, у тежим случајевима - респираторни хапшење и кома.

У таквим ситуацијама, пацијент уради испирање желуца, дати упија угљен и диуретици. Ако је потребно, се додељује симптоматска терапија.

Упозорења

Да бисте избегли нежељене ефекте, лек треба узети у правилним дозама, кратке курсеве.

Ако желите све те дуготрајно лијечење, она се одвија под надзором државе у крви, бубрега и јетре пацијента.

У данима пријема не користе етанол (етил алкохол).

Са опреза користе људи чији посао захтева брзу реакцију и пажњу.

Ибупрофен се производи у таблетама од 200, 400 мг, у супозиторије, масти, крема, гелова, сирупа.

Складиштити у кући ормарићу, тако да није била доступна деци.

Ибупрофен се сматра високо ефикасна и брзаделовањем лека. Лако је ослободити бола различитог порекла. Да донесе корист дроге, потребно је пре него што да задовољи његове могуће нуспојаве и контраиндикација. Наш сајт препоручује да ће његови читаоци сигурно посаветујте се са лекаром и фармацеута.

Оставите одговор